Düğün Dans

Düğün Dans Kursu

Hiç şüphesiz bir insanın en özel günlerinden biri düğün günüdür. Bugünde kişiler hayatlarının aşkı olduğuna inandıkları insanlarla bir hayata evet der. Bu özel günü gelin ve damatlar en güzel şekilde geçirmek ister. Bu güzel güne davet ettikleri misafirlerini de ortak etmeyi arzularlar.

Düğün anlarınızı daha da özel kılmak için gelin ve damatlara düğün dans dersleri almasını tavsiye ediyoruz. Hiç şüphesiz bu kurs eğitiminden sonra dilediğiniz düğün dansını rahatça ve kolaylıkla uygulayabilecek, misafirlerinizi bir kez daha kendinize hayran bırakacaksınız. Tek yapmanız gereken kurs eğitmenine hangi dansı seçmek istediğinizi söylemek. İster vals ister tango ister salsa ister zeybek! Tüm bu danslardan istediğiniz eğitimi profesyonel kadromuz sizlere verecektir.

En sık tercih edilen danslardan biri zeybektir. Son yıllarda düğün gecelerinde popülerliğini arttıran zeybek bir Ege oyunudur. Zeybek yiğitlik ve efelik anlamlarını taşıdığından özellikle damatlar bu oyunu tercih etmek isterler.
Sık tercih edilen başka bir kursumuz da valsdir. Vals; aşkın, zarafetin, tutkunun yattığı bir dans olduğundan düğün için de oldukça uygundur. Genellikle çiftlerin düğüne giriş dansı için kullanılır.

Düğün dans Kursları

Düğün kursları diğer dans kurslarına göre hızlandırılmış kurslardır. Ayrıca diğer kurslara göre bir farkı da diğer dans kurslarının zamanını öğrencilerin değil kursların belirlemesidir. Düğün kurslarında gelin ve damatların düğün hazırlığı programına göre dersler ayarlanır.

Kurs olarak çiftlerin yoğun bir süreçte olduğunu biliyoruz. Bizler bu süreçte yoğunluğunuza yüklenmek değil hafifletmek amacındayız. Dans derslerimizde üzerinizdeki yorgunluğu ve gerginliği atarak hem eğlenip hem de öğrenebilirsiniz.

Hafta içi veya hafta sonu günün herhangi bir saatinizde seçim yapabileceğiniz derslerimiz haftada 4-6 saat arasındadır. Bu 4-6 saat süresi birkaç haftada dans hareketlerini kavramanız ve eşinizle uyum halinde olmanız için yeterli gelir.

Düğün kurslarında; uygulayacağınız dansa uygun müzikleri de eğitmenlerimiz yardımıyla seçebilirsiniz. Müzik gibi dansa uygun kostüm konusunda da sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Çiftlerimiz vals için farklı, zeybek için farklı, salsa düğün dansı için farklı gelinlik ve damatlık seçebiliyor.

Düğün Dans Kursu

Son yıllarda düğün dansı diye bir dans çeşidi türemiş durumda. Çiftler davetlilerine görsel bir zevk oluşturmak aynı zamanda da kendilerine unutulmaz anlar bırakmak için özel düğün dansları yapıyorlar. Bu düğün dansları için istenen dansta istenen ders alınabiliyor. Bazı çiftler zeybek, bazı çiftler tango bazı çiftler vals dersleri alıyor.

Dans etmeyi bilmeyen veya çok az bilen çiftler düğün dansı derslerine ağırlık vererek düğün öncesinde tüm figürleri yetiştirmeye çalışıyor.

Düğün dansında dans türüne uygun giriş, çıkışlar ve bu giriş çıkışa göre müzikler seçilmelidir. Kabarık bir gelinlikle tango yapmanın mümkün olmayacağı, dar bir smokinle de zeybek hareketlerinin yapılmayacağı aşikâr. Bu yüzden bazı çiftler gelinlik ve damatlıklarını bile uygulayacakları dansa göre seçebiliyor. Tüm bunların bilgilendirilmesi dans eğitmenlerine verildiği sürece eğitmenlerde mekâna, kıyafetlere ve kişilerin isteklerine hitap edebiliyor.

Seçilen danslarda, dansın gerektirdiği müzik türüne eğitmenle beraber karar verilir. Kimi zaman çiftlerin özel isteği olan müzikler de mümkün olabiliyor. Gelin ve damatlar düğün dans kurslarında diğer müziklere de eğitmenler yardımıyla karar verebilir. Ayrıca bu kurslarda çiftlerin yoğun olabileceği göz önünde bulundurulur. Gelin ve damatlar eğitim günlerine ve zamanlarına kendi düğün planlarına göre karar verir, kurs ve eğitmen de uyum sağlar.

Seçilen dans türüne göre düğün dansları zor olabiliyor. Tango bu türdeki en zor danslardan biridir. Bu danslar yoğun zaman mesaisi ve emek gerektirdiğinden düğünden uzun süre önce kurslara başvurmak gerekmektedir. Düğün yoğunluğu ve yorgunluğunun stresini dans ederek atabilir, hem eğlenip hem de öğrenerek seçtiğiniz dansı kavrayabilirsiniz.

Düğün Kursları

Düğün dansını öğrenmek isteyen gelin ve damatlar diğer kursiyerlerden farklı olarak yoğun bir eğitim sürecinden geçmektedir. Düğün dans dersi saatleri genellikle haftada 4/6 saat arasında değişmektedir. Bu sürece dersin istenen günü hafta içi veya hafta sonu olup olmaması da etkili olur. Eğitmenlerimiz; gelin ve damatlarımızın en özel gününü ölümsüz kılmaları adına dans bilgilerini çiftlerimize aktarır. En güzel ve başarılı şekilde heyecanlarını yenerek dansı uygulamalarını sağlar.

Düğün Dansı Sıkça Sorulan Sorular

Düğün dansı ile ilgili bir sürü soru bulunmaktadır. bu soruları hepsini derleyip sizlerle paylaşmak istedik belki bu soruların cevaplarının size de bir faydası olur diye.

Düğün dansı nedir?

Düğün dansı çiftin mutlu günüde unutulmaz bir dans gösteri ile hafızalarda yer edinmek için aldığı dans derslerinden oluşan bir çiftlere özel dans koreografilerden oluşur.

Çiftlere özel gösteriler hazırlanır. Burada çiftin yapması gereken onları anlatan dans figürlerine yönelmeleridir. Çiftler eğlenceli ise eğlence figürleri içeren, romantik ise romantizm içeren figürlerin olması düğün dansıyla bütünleşmelerini sağlamaktadır. Eğer çift geleneksel dansları seviyorsa onlar içinde ayarlanacak bir sürü geleneksel dans çeşidi bulunmaktadır.

Neden düğün dansı?

İnsan ömründe bir kez evlenir ve bu anıyı ölümsüzleştirmek için onu kendinize özel şarkı ile taçlandırabilirsiniz. Başarılı eğitmeler sayesinde büyülü bir düğün dansı ile gelen konukları etkileyebilirsiniz.

Düğün dansı öğrenmek çok önemli mi neden önemli?

Düğün günü sevdikleriniz ve çift için bir tarihin önemli sayfalarından biri olacaktır. Gelen konuklara çiftlerin birbiri için yaratıldıklarını gösteren bir fırsat sunan düğün dansı bu yüzden önem taşımaktadır.

Düğün dansı çiftlere neler kazandırır?

İlk başta fiziksel bir aktivite olduğundan beden sağlığı için önemli bir faktördür. Aynı zamanda çiftlere düğün telaşından biraz olsun sıyırıp rahat nefes almalarını sağlar. Bir başka iyi tarafı ise sosyal hayata renk katma gibi güzel bir tarafı da vardır. Düğün dansı gelen konuklara düğün için gösterilen özenin canlı bir sembolü gibidir.

Düğün dansı için önemli olan etkenler nelerdir?

Dans ve müzik birbiri içinde uyumlu olmak zorundadır. İşitsel olarak müziğin yadsınamaz bir yeri olduğu gibi görsel bakımdan ise koreografinin yeri de çok önemlidir. Bunların bir arada uyumlu bir şekilde icra edilmesi gerekmektedir. hareketler belli adım ve kalıplara bölünerek müziğin yardımı ile bir bütün oluşturarak ilerler. Düğün dansı için taksim dans kursundan destek alabilirsiniz.

Kurs Detayı

Eğitmen
Sait Emir
Kontenjan
20 kişi
Ders Süresi
90 dk
Seviye
Başlangıç
Categories