Hip-Hop

Hip Hop Dans Kursu

Hip hop dansı genellikle sokak dansı olarak bilinir. Amerika’da ezilen siyahilerin başlattığı hip hop müzik ve dansı seneler geçtikçe beyazların da dikkatini çekmiştir. Zamanla tüm dünyaya yayılan akımın takipçileri tıpkı bir fanatik gibidir. Hip hop müzik ve dans hayranları genellikle bol kıyafetler, vücudun çeşitli yerlerine yaptırdıkları dövmeler, pearcingler ve konuşma stilleriyle her ortamda tanınırlar. Onlara göre bu yalnızca bir dans değil tutkudur.

Bu dansı sokaklarda öğrenemeyen bireyler bir dans kursuna başvuruyor. Her ne kadar hareketlere bağlı bir dans gibi gözükse de bu dansı hissedebilmek için içeriği hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Bu nedenle hip hop dans kurslarında eğitmenler bireylere hip hop müziğinin pratiğini öğrettikleri kadar teorisinden de bahsediyor.
Hip hop dansta, öğrencilere doğru nefes ve dengeyle beraber hip hop dans figürleri öğretilmekte.

Hip Hop Kursu

Hip hop dans kurslarına başvurmak isteyen bireyler genellikle yaş konusunda kararsız kalıyor. Bu dansa başlamak için yaşının geç olduğunu düşünen kursiyer adaylarımız oldukça sık. Fakat bilinmelidir ki bu dans kursuna kayıt yaptırmak için kesinlikle bir yaş sınırlaması yoktur. 15 yaşından 40 yaşına kadar birçok öğrencimiz hip hop dans kursuna gelerek kendilerini geliştiriyor. Ayrıca hiçbir yaş hiçbir istek için geç değildir. Önemli olan bizler için istek ve azim.

Kursumuzda hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı zaman seçeneği var. Bu zamanlamaya göre ders saatleri ve fiyatları değişebiliyor. Ayrıca fiyatları etkileyen bir diğer etmen de grup dersinin kalabalık olma durumu.
Her grup dersi için belirli öğrenci alımlarımız mevcut. Kişi sayısı sınırı aşınca elbette ayrı bir hip hop ders sınıfı daha açıyoruz.

Alanında uzman, hip hop dansa gönül vermiş eğitimcilerle beraber çalışarak siz değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. Hiç çekinmeden kursumuza gelerek fiyatlandırma bilgisi alabilir, eğitmenlerimizle tanışarak grup derslerimizi izleyebilirsiniz. Böylelikle hip hop dansı öğrenmek için bir adım atmış olur, kendinize yeni ufuklar açarsınız. Bu eşsiz dans deneyimi için kursumuza bekliyoruz.

Hip Hop Dans Kursu

Hip hop dans kültürü Amerika’da ezilen siyahilerin yapı taşını oluşturduğu bir danstır. 1920 yılında başlayan Yasaklar Döneminde Amerika’da alkol ve sigaranın yasaklanmasıyla ortaya çıkmıştır. 1923 yılında Kool Herc ilk kez bir sokak partisine DJ olarak katılarak müzikleri birbiri ardına bağlar. Böylelikle sokak partileri DJ’lerle dolmaya başlar ve böylelikle hip hop müzik ve dansı doğar. Hip hop dansçıları doğuştan yetenekli kişilerdir diyebiliriz. Çünkü bu dansı yapanlar sokakta doğaçlama şekilde yaparlar. Bu dans türü daha çok sokak kültüründe yetişenlerin bir başkaldırısı olarak da anlam taşır. Hip hop çoğunlukla basketbol sahalarında, şehirlerin arka sokaklarında ve kalabalık alanlarda coşkuyla yapılır. 1980 yılından sonra başlayan hip hop dans yarışmaları bu dansın gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

Doğaçlama ve içgüdüsel yapılmaya başlayan hip hopun gün geçtikçe dansı öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için kurslarda eğitimi verilmeye başlanmıştır. Son yirmi yıldır ülkemizde de yüksek ses getiren bu dans kültürünün birçok alt türü vardır. Bu türlerden biri olarak Harlem Shake stilinde tüm vücut kullanılır. Robot stilde dansçı hareketlerini mekanik olarak tıpkı bir robot gibi yapar. Popping de ise daha çok kollar kullanılır.
Hip hop dansta kafa üstü durup kendi etrafında 360 derece dönme, aniden zıplayarak kendini yere atma kaldırma gibi tehlikeli gözüken figürler vardır. Bu figürler insanları korkutsa da yapanlar açısından hiç de korkutucu değildir. Biraz azim ve emekle dansçılar bu zor figürlerin üstesinden bile kolaylıkla gelebilmektedir.

Hip Hop Kursları

Hip hop dansı kurslarda belirli bir yaş aralığında verilmez. Daha çok 15-24 yaş arasına hitap etse de her yaştan bireyler bu dansı öğrenmek için kurslara başvurabilir. Yalnızca yaş aralığına bağlı olarak ayrı sınıflar açılır ve ayrı eğitimler verilebilir.

Bu kurslara yazılan gençler; genellikle sokaklarda bu dansı az da olsa öğrenmiş, internetten araştırmasını yaparak kesin öğrenme kararı almış kişilerdir. Kursiyerler ne kadar azimli olursa eğitmenler de o kadar öğretmeye istekli olduğundan bu sınıflarda heyecan daha çoktur. Hip hop dansını öğrenmek isteyenler için kurslarımızda istekli ve profesyonel eğitmen kadromuz sizleri bekliyor olacak.

Hip Hop Dans Sıkça Sorulan Sorular

Hip Hop Dansı Öğrenirken Fiziksel Olarak Bir Tehlike Geçirir Miyim?

Hip hop dans öğrenim aşamasında tehlike durumu diğer dans türlerini öğrenme aşamasında olduğu kadardır. Figürlerin hiçbiri aniden yapılmamakta öncesinde bir ısınma aşamasıyla kasların ısınması ve dansa vücudun hazırlanmasıyla ders başlar. Kaslar ısındıktan sonra kademe kademe hareketler yapılır.

Bu Dansı Bilenlerle Aynı Seviyede mi Eğitim Göreceğim?

Hip hop dansçıları genelde sokak kültüründen ve mahalle aralarında bu dansa aşinalık kazandığından kursta birinci seviyede öğrenci bulmak nadirdir. Fakat her seviye kişilerin danstaki durumuna bağlı olarak açılır ve kişiler kendilerine uygun seviyelerde eğitim alırlar. Bu nedenle kurumumuzda istediğiniz şekilde ve kimsenin gerisinde kalmadan dans eğitimi alabilirsiniz.

Bireysel Eğitim Alabilir Miyim?

Hip hop dans dersleri genellikle tüm kurslarda grup dersi olarak verilir. Bunun nedeni dansın ilk bulunduğu yıllardan itibaren grupla yapılması, gruptaki herkesin birbirine destek olması, hip hop ruhunu yakalamak ve müziği kalabalıkta daha iyi hissetmektir. İnanın tüm ön yargılarınız kırılacak ve dansı grupla yaparken olağanca zevk alacaksınız.

Breaking Aşamasına Ne Zaman Gelebilirim?

Bu aşama kursiyerlerimizin kısa zamanda gelemeyeceği bir aşama. Öğrenciler; yoğun çalışmaya, emek vermeye bağlı olarak kişinin azim ve isteğine bağlı bir öğrenme süreci yaşar. Bu sürecin alacağı zaman kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Eğitmenin belirlediği ısınma turları, figürler ve çalışma saatlerinin ardından breaking yapılabilir.

Power Move Ne Zaman Yaparım?

Power Move; hip hop dans kültüründe olmazsa olmaz bir harekettir. Bu hareketi yapan kişiler vücudunu çok iyi kullanabilmeli, esnek olmalı ve biraz da akrobasi bilmelidir. Tüm bunlardan sonra hip hopun bel kemiği denilebilecek bu hareketi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Kursunuzda Hip Hop İçin Ayrı Bir Bölüm Var Mı?

Tüm danslar gibi hip hop da kursumuzda ayrı bir zaman ve emek ayırdığımız dans türüdür. Hafta içi veya hafta sonu olarak istediğiniz günlerde kurs programımıza bakarak derslerimizden faydalanabilirsiniz. Tıpkı tango, salsa, cha cha cha gibi hip hop derslerimizde yoğun ve verimli geçmektedir.

Kurs Saati

Pazar
14:00 - 15:00

Kurs Detayı

Eğitmen
Burcu Gidenoğlu
Kontenjan
20 kişi
Ders Süresi
90 dk
Seviye
Başlangıç
Categories