Twerk

Twerk Dansı Kursu

Her dans bir kültürden doğar. Bu dansın anavatanı ise Afrika’dır. Dans daha çok Afrika’nın geleneksel dansların biri olan Mapouka ‘ya benzemektedir. Peki bu Afrika dansı dünyaya nasıl yayıldı ve bugünlerde trend danslar arasında yerini aldı. Bu dans müziğin ritmiyle hızlı yapılan kalça figürlerinden oluşmaktadır.

Yarı oturur vaziyette kalçaların sallanmasıyla meydana gelen dans , bugünlerde çok popüler. Bütün dünya global bir köy halini aldığından kültürel aktarımlar hızlı olmakta, buna en büyük etken sanatçılardır. Bu dansın ülkemizde trend haline gelmesini sağlayan yabancı sanatçıların klipleri oldu. Hatta kliplerinde en iyi twerking hareketini kim yapıyor diye sosyal medya tartışma konularından bazıları. Hiç tartışmasız bu dans Rihanna, Miley Crus ve Taylor swift yapıyor.

Twerk Dans Kursları

Twerk dansı geniş kalçalı zenci hanımların hip hop veya rap müziği eşliğinde kalça sallamaları sonucu oluşmaktadır. Yani kalça hareketlerinden ibaret bir dans şeklidir. Son yıllarda ülkemizde popüler olan bu dansı bir çok kişi merakla yapmaya çalışıyor. Bunu sosyal medya dan takip edebiliyoruz. Ama her dans gibi bununda bir eğitimciden alınması gerekmektedir. çünkü kalça figürleri bir çok dansta kullanılmaktadır. Bunların birbirine girmemesi için her dansın uzmanından alınması güzel olur.

Bu dansın doğuşu ise 90’lı yılların rap müzikle birlikte ortaya çıkması ile tek tük olarak ortaya çıkmış daha sonra geniş kitlelerden talep görmüş bir danstır. Bu dansı yaparken hem eğlenir hem de kalçaları sıkılaştırmış olursunuz. Bu dans uzaktan bakılınca bizim kültürümüzde bira yadırganan bir dans olsa da artık ülkemizde alışılmış bir danstır ve talebi de çok fazladır.

Taksim dans kursu olarak bu alanda uzman olan hocalarımız sayesinde sizi kısa süre içinde twerking yapmakta çok başarılı olacaksınız. Bu için çok fazla bir süreye de ihtiyacınız yok. en kısa sürede size bu oyunu her seviyeye hitap eden hocalarımız sayesinde öğrenebilirsiniz. eğer ilk defa öğreniyorsanız 3 ay içinde orta seviyeye yükselebilirsiniz. Kendinizi orta seviye olduğunuzu düşünüyorsanız bu seviyeden sizi ileri seviyeye 3 ay öğrenebilir. İleri seviye içinde yine kurs alabilirsiniz.

Twerk Dans Kursu

Hip-hop kültürü ile es değer gibi görünen twerk dansı, tıpkı hip-hop gibi Amerika’da ortaya çıktı. Rihanna, Miley Cyrus ve Nicki Minaj gibi öncülerin yaptığı twerk dans günümüzde dalga dalga hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.
Önceleri çeşitli dans figürleri ile birleştirilen twerk , şu an tek başına bir dans olarak yerini almış durumda .

Twerk sadece bir dans değil spor olarak ta şu sıralar kadınlar arasında oldukça revaçta. Eğlenceli ve tempolu bir dans olan twerk, kalça bölgesinde yoğun olarak hareket sağlandığında bacak, basen, kalça bölgesinde vücut formlarını şekle sokmak isteyen kadınların tercih ettiği bir nevi spor türüdür. Günde yarım saat twerk yaparak 1000 kalori yakmanız kaçınılmazdır. Selülitlerin baş düşmanı olarak göre bilirsiniz. 25 yaşına kadar yapılan twerk boyu 3 ile 5 cm arası uzatma özelliği vardır. Simitlerinizi yakmada büyük etkisi vardır. Sadece fiziksel değil ruhsal olarak ta faydaları olduğu göz ardı edilemez. Twerk eğitimi alan kadınlarda, gözle görülen bir değişim olduğu, özgüven sahibi olduğu, kendisi ve vücuduyla barışıklık hissi, ikili ilişkilerinde iyileşme meydana geliyor. Twerk dansı herkesin rahatlıkla yapabileceği herhangi bir fiziksel özellik istemeyen bir dansdır. Twerk dansında kalçanıza güveniyorsanız istediğiniz yaşta yapabilirsiniz.

Twerk Kursu

Twerk dans kursunda öğreneceğiniz nasıl dans edeceğinizi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; önce ayakta iken ellerinize belinize koyup, ayaklarınızı 45 derece açı ile açmalısınız. Kalçalarınızı öne ve arkaya doğru sert biçimde hareket ettirmelisiniz… Twerk dansı videolarda gösterildiği ya da az önce kısa bilgi verdiğimiz gibi basit değildir ama bu konu üzerine eğitim almış kişiler ile çalışırsanız etkili bir şekilde zorlanmadan öğrenebilirsiniz. Alanlarında profesyonel çalışma ekiplerimiz ile twerk eğitiminizi en iyileri ile almanız için elimizden gelenin fazlasını yapıyor olacağız. İçinizdeki ateşi, seksiliği ve kadınsılığı dışa vurmayı gücünüzü dansın etkisiyle göstermenin en güzel yolu twerk dansından geçmektedir. İş ve özel hayatınızdaki strestlerden arınmak, kendinizi dinlemek ve içinizdeki gücü ortaya çıkarmak için sizi twerk dans kursumuza bekliyor olacağız.

Twerk Dansı İçin Sıkça Sorulan Sorular

Önceden sadece zencilerin dansı olan Twerk dansı bugünlerde bütün dünyada ve ülkemizde popüler bir dans çeşidi oldu. Dolayısıyla bununla birlikte hakkında merak edilen birçok konuyu da ortaya çıkardı. Biz de sizin için bunlardan bazılarını derleyip toparlamaya karar verdik. İşte bu dansla ilgili merak edilenler ve cevapları.

Bu dansı öğrenmek için kursa gitmeyi düşünsem, kurs ücretleri ne kadardır?

Eğer bu Twerk dansını öğrenmek isterseniz kurs fiyatları ödemeleri bütçesine göre ayarlanabilmektedir. Genellikle ödemelerde kredi katlarına taksit de yapılmaktadır. ödemelerde eğer tanıtım dersi varsa kursta ilk ders ücretsiz olup diğer dersler ücrete tabi olur. ödemeler verilen tarihte alınır.

Bu dansın dersini almak istesem eğitmeni nasıl seçmeliyim?

Türkiye dans federasyonu eğitmenlik ve sertifikalarına sahip hocaların çalıştığı kurslardan almanızı tavsiye ederiz. dans olayı da tıpkı spor gibi iyi bir eğitmenle yapılmazsa hem verim alınmaz hem de istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir. o yüzden deneyimli ve kaliteli uzmanlardan destek almaya özen gösterin.

Daha önceden Twerk dans eğitimi aldım, daha üst seviyeye çıkmak istiyorum yardımcı olabilirmişsiniz?

ilk başta uzman eğitimcinin önünde aldınız eğitim hakkında bilgi verip neler yapabildiğinizi göstermelisiniz. dah sonra uzman sizin ne kadar ara verdiğinizi, seviyenizin ne olduğuna ve hangi sınıfta olmanız gerektiğine karar verip sizi ileri seviye için bulunan sınıflara yerleştirir.

İş yoğunluğum ve saatlerim değişkenlik gösterdiğinden nasıl katılım sağlayabilirim Twerk dansı kursuna?

Düzenli bir saat ve gün belirlenir. katılmadığınız gün ve saatlerin telafisi yapılır. bunun için ilk kursa başvurduğunuz da bu durumdan bahsetmeniz yeterli olacaktır. eğer ders saati kaçırma çok fazla ise daha uygun bir sınıfa geçirilirsiniz.

Twerk dansı dersleri almak için herhangi bir yaş aralığı var mıdır?

Hiçbir dans için 5 yaştan 80 yaşa kadar sınır yoktur. sadece sınıflar ayarlanırken yaş aralığına dikkat edilir. Sınıflar çocuk, genç ve yaşlı olmak üzere kategorize edilmiş gruplardan oluşturulur. Twerk dansı kursunda derslere nasıl katılmalıyım? Rahat kıyafetler spor tarzında bir de havlu ve yedek t-shirt getirmeniz yeterlidir.

Kurs Saati

Pazar
16:00 - 17:30

Kurs Detayı

Eğitmen
Merve Vural
Kontenjan
20 kişi
Ders Süresi
90 dk
Seviye
Başlangıç
Categories