Zumba

Zumba Kursu

Sporu dans ile birleştirerek eğlenceli ve keyifli hale getiren zumba dansı günümüzde popüler dans haline gelmiştir. Klasik spor egzersizlerini müziğin ritmi ile birleştirerek farklı koreografi şekline sokan zumba, hayatın stresli anlarına kısa bir mola vererek sizi daha mutlu ve zinde tutacaktır. Katı kuralları olmayan sizi zorlamayan sadece eğlenmenizi, keyifli anlar geçirmenizi sağlayan her yaş kesimine uygun dans türüdür. Hızlı dans etmek anlamına gelen zumba içerisinde oryantal, samba, mambo, hiphop ve salsa gibi dansların birleştiği bir fitness programıdır.

Grup halinde yapılan zumba dansı ile arkadaş ilişkileri kurmakta, toplum içerisinde kendinizi ifade etmekte ve özgüveninizi ortaya çıkarmakta size çok yardımı olacaktır. Dans figürleri yanısıra aerobik hareketleri de içeren zumba squat ve lunge gibi fitness hareketlerini de kapsar. Yüksek kalori yakmanızı sağlayan zumba ile tüm vücudunuzu çalıştırabilir kilo vermenizi destekleyebilirsiniz.

Zumba Kursları

Günün yorgunluğunu, stresini zumba derslerimizle atmak istermisiniz? Gruplar halinde yapılan zumba derslerimiz ile kalorilerinizden kurtulmakla kalmayacak güzel dostluklar da edineceksiniz. Profesyonel ekibimizle sizleri doğru eğitim vermek için hazır bulunuyor olacağız. Zumba dansı sadece bir dans değildir, sağlık açısından da birçok yararı vardır; zumbanın yararları arasında fiziksel sağlınıza olan katkısı yadsınamaz. Zumba ile duruş bozukluklarınız zamanla gidecektir. Esneme ve germe hareketleri ile vücudunuz esneklik kazanıp doğru duruş pozisyonuna sahip olacaksınız. Vücudunuza direnç kazandırdığı için hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

İlerleyen yaşlarda şeker, kalp hastalığı gibi rahatsızlıkları azaltır sağlık bir gelecek sunar. İş ve okul strestlerinizi geride bırakıp 1-2 saat kendi dünyanızda huzura kavuşacaksınız. Sadece yetişkinler için olmayan zumba çocukların gelişimi içinde oldukça faydası vardır. Özellikle çocuklar için uygun olan zumba, esneklik, kuvvet, koordinasyon ve çeviklik gibi faydaları ile çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayacaktır. Ekip çalışması ile arkadaşlık kurmakta, disiplinli olmakta ve özgüven sahibi olmakta önemli rol oynayacaktır. zumba yaparak dilediğiniz diğer danslara da yatkınlık sağlamış olacaksınız. Uzman ekibimiz sayesinde siz ve çocuklarınız sadece dans etmekle kalmayacak yeni bir dünya’nın kapılarını aralayacaksınız. Bu yolda güvenle yürümeniz için sizin yanınız da olalım.

Zumba Dans Sıkça Sorulan Sorular?

Zumba Dans Eğitimin İçeriği Nelerdir?

Zumba Basic 1, iki gün süren teorik eğitimi kapsamaktadır. Zumbanın başlangıç seviyesini, teorik ve uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Ve şarkı eşliğinde Zumba hareketleri ile koreografinin nasıl yapıldığı yönünde, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zumba Dans ile Kilo Verebilir Miyim?

Zumba dans, enerjik figürleri ve genel olarak vücut kaslarınızın büyük bölümünü çalıştırdığı için kilo verdiren bir dans türüdür. Ayrıca; Zumba dans kasları uzattığı yönündeki özelliğinden dolayı boyunuz olduğundan daha uzun görülecektir.

Zumba Dansı Genel Olarak Bilinen ve Sevilen Bir Dans türüdür. Nedenleri neler olabilir?

Zumba dans, herkes tarafından bilinen ve yaygın bir dans türüdür. Latin kökenli olmasının da etkisi ile, eğlenceli ve hareketli figürlere sahiptir. Fitness salonlarının vazgeçilmez dansı olan Zumba, bol kalori yakmasından dolayı, bir tür kilo verdiren egzersiz olarak kullanılmaktadır. Grup dersler dahilinde olan Zumba dans, yüksek ses Latin müziği eşliğinde bir parti havasını andırır. Böylelikle Zumba dans, fitness egzersizlerine eğlenceli bir aktivite özelliğini kazanır.

Zumba Eğitmenlik Sertifikasını Nasıl Alabilirim?

Eğitmenlik sertifikası için, ilk olarak Zumba basic 1 Eğitimini almanız gerekmektedir. Bu Uluslararası sertifika altı ay boyunca geçerli olacaktır. Altı ay sonra sertifikanız geçersiz olacağı için, yeniden ilgili eğitimi almanız gerekir. Fakat; Zın üyesi olmanız dahilinde, üyeliğiniz boyunca sertifikanız geçerli sayılacaktır.

Zın üyeliği ne demektir?

Zın; Zumba Instructor Network ( Zumba Eğitmenleri Ağı) kısaltılmasına denilir. Zın, Zumba dans alanında kariyer geliştirme programıdır. Bu alanda kendinizi geliştirmek isterseniz, daha detaylı olarak ilgili program hakkında araştırma yapabilir ve gerekli koşullar dahilinde programa katılabilirsiniz.

Kurs Saati

Salı
19:00 - 20:00
Cuma
19:00 - 20:00

Kurs Detayı

Eğitmen
Güliz Baltalı
Kontenjan
20 kişi
Ders Süresi
90 dk
Seviye
Başlangıç
Categories